Pırlanta Renkleri

Merhabalar, daha önceki blog yazımızda Pırlantanın 4C özelliklerini yakından incelemiştik. (4C ile ilgili yazıya ulaşmak için tıklayınız.) Bugün sizlerle 4C kategorisinin içerisinde bulunan Color yani Pırlanta Renkleri ile detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

 

Pırlanta RenkleriBildiğimiz üzere Pırlanta, elmasın özel bir kesimidir. Elmas'ın oluşumu bir doğa olayıyla gerçekleştiği için her ortamda farklı bir renk tonuyla çıkmaktadır. Elmasın kesimi sonucu oluşan pırlanta aynı renge sahip olacaktır. Peki, renkler nasıl anlaşılır? Hemen sorumuzun cevabını yan tarafta ki görsel ile birlikte inceleyelim.

Yan tarafta ki fotoğrafta da görüldüğü üzere pırlanta renkleri D'den Z ye kadar sıralanmıştır.

D harfi pırlantanın İngilizce karşılığı olan Diamond kelimesinden gelmektedir. D rengi pırlantanın en yüksek renk kalitesini simgelemektedir. Bu nedenle pırlanta fiyatları D renginden ileriye gittikçe azalmaktadır. Pırlanta renklerini ayırt etmek istediğimiz zaman D rengi ile F rengini kıyasladığımızda D kalite pırlantanın daha beyaz olduğu anlaşılır. Pırlantanızın renginden emin olmak için Sertifikanızın olması çok önemlidir.

Pırlanta Sertifikaları Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayınız

Resimde de açıkça görüldüğü üzere renk skalası ekstra beyazdan başlayıp sarıya doğru ilerlemekte. Pırlantanızın rengini karşılaştırmak için yukarıda ki resimde bulunan skalayı kullanabilirsiniz. 


Foreverline Pırlanta olarak ürün satış ekranlarımızda Pırlantalarımızın Renk değerleri bulunmaktadır. Alışveriş yaparken ürününüzün renk kodunu kontrol etmeyi unutmayınız.

 

Tüm ürünlerimizi incelemek için tıklayınız.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER
FYZ0180
4.922,00 TL